قرارداد مشارکت آرایشگاه

نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه را به عنوان یک قرارداد کاربردی بشناسید!

قراردادها

قرارداد مشارکت آرایشگاه هر روز بیشتر از قبل اهمیت پیدا می‌کند و یکی از انواع قرارداد مشارکت است. امروزه سالن‌های زیبایی یکی از پردرآمدترین نوع مشاغل هستند. آرایشگاه‌ها در دو نوع زنانه و مردانه در کشور ما فعالیت می‌کنند. همه ما از کودکی تا به حال، بارها به آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی مراجعه کرده‌ایم و با روال ‌کار و خدماتی که در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی انجام می‌شود تا حدود بسیاری آشنایی داریم. بخشی از این خدمات شامل آرایش مو، صورت و ناخن است.

خدمات عروس و داماد نیز جزء اصلی‌ترین فعالیت‌های این سالن‌ها است. آرایشگرها باید با متد روز دنیا آشنا باشند و با توجه به فعالیت، مهارت، تجربه و هنرمندی‌شان، مشتری جذب کنند و به کسب درآمد بیشتر برسند که این درآمد نیز معمولاً درآمدی چشم‌گیر است. به همین سبب افراد گرایش بیشتری به این شغل دارند و همین امر موجب شده تا امروزه، آرایشگاه‌های مردانه و سالن‌های زیبایی بسیاری را در سطح شهر ببینیم. حتی افرادی نیز که تخصص آرایشگری ندارند و دوره این حرفه را نگذرانده‌اند، دوست دارند که از این راه کسب درآمد کنند و به سود برسند. بنابراین در اینجا است که به نقش شریک ارایشگاه و نمونه قرارداد مشارکت در آرایشگاه پی می‌بریم و در واقع باید یک شراکت نامه مغازه تنظیم شود.

قانون شراکت در آرایشگاه

در مورد قوانین آرایشگاه باید بگوئیم که برای شروع به هر حرفه و فعالیتی باید الزامات قانونی آن کار را رعایت کنید. در مورد آرایشگاه‌های مردانه و سالن‌های زیبایی زنانه نیز این اصل پابرجاست و باید یکسری قوانین قبل از تنظیم شراکت نامه آرایشگاه انجام بگیرد. شما به عنوان یک مشتری حاضر هستید که در آرایشگاهی به شما خدمات دهد که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کند؟ آیا به آرایشگاهی مراجعه می‌کنید که دوره‌های مربوطه را نگذارنده و دارای تخصص لازم برای انجام فعالیت نیست؟ قطع به یقین پاسخ شما منفی است زیرا در ازای هزینه‌ای که می‌پردازید، تمایل دارید تا بهترین نتیجه و خدمات را دریافت کنید. از این رو، قبل از تنظیم قرارداد شراکت سالن زیبایی باید قوانین آرایشگاه را رعایت کنید. اولین قدم، اخذ جواز کسب است. نام دیگر جواز کسب، پروانه کسب است.

برای اخذ این جواز باید به اتحادیه صنف خودتان مراجعه کنید. برای گرفتن پروانه کسب نیز مدارکی لازم است که مدرک فعالیت شما است و نشان می‌دهد که دوره‌‌های لازم را در زمینه آرایشگری در آموزشگاه‌های معتبر آموخته‌اید. در حقیقت مدرک آرایشگری را آموزشگاه‌ها با تایید سازمان فنی و حرفه‌ای به هنرآموختگانی می‌دهند که تمامی دوره‌های لازم را گذرانده باشند. در این صورت با مدرکی که در اختیار دارید می‌توانید به دنبال اخذ جواز کسب بروید و پس از آن باید به سراغ دریافت تائیدیه بهداشتی بروید. تائیدیه بهداشتی از طرف وزارت بهداشت برای شما صادر می‌شود. اما توجه داشته باشید که در حین فعالیت همیشه باید نکات بهداشتی را رعایت کنید، زیرا حرفه شما جزء مشاغلی است که با افراد بسیاری در ارتباط هستید و باید برای سلامتی خود و مشتریان نکات بهداشتی رعایت شود.

تنظیم متن قرارداد شراکت آرایشگاه

اگر قصد تنظیم قرارداد شراکت ارایشگاه را دارید، تفاوتی نمی‌کند که می‌خواهید با یک سالن زیبایی زنانه وارد شراکت شوید یا یک آرایشگاه مدرن مردانه. به هر حال باید نحوه نوشتن نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه را بدانید تا یک قرارداد صحیح و بدون ایراد بنویسید. صحت یک قرارداد جزء موارد مهم است که باید به آن توجه کرد. در حقیقت، نوشتن یک متن قرارداد شراکت آرایشگاه کافی نیست، بلکه درست تنظیم کردن آن اصل است. به این ترتیب سعی کرده‌ایم تا نحوه تنظیم شراکت نامه آرایشگاه را در این مطلب به شما یاد دهیم و نکات حقوقی لازم را نیز برای شما توضیح دهیم.

عنوان قرارداد را بنویسید!

قید کردن عنوان قرارداد دارای اهمیت بسیاری است زیرا باعث می‌شود تا با یک نگاه کلی به متن قرارداد متوجه شویم که قرارداد شراکت در چه زمینه‌ای نوشته شده است. شما فکر می‌کنید که عنوان قرارداد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ عنوان در نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه یک عبارت است و این عبارت باید کوتاه، مختصر و مرتبط با موضوع شراکت باشد. در حقیقت باید مفهوم و موضوع شراکت را به خوبی به خواننده قرارداد منتقل کند. برای مثال: قرارداد شراکت آرایشگاه ، شراکت نامه آرایشگاه و قرارداد شراکت سالن زیبایی.

مشخصات شما و شریک ارایشگاه را بنویسید!

اصولاً شراکت در زمینه آرایشگری مابین دو شریک صورت می‌گیرد اما این بدین معنی نیست که تعداد شرکاء به دونفر محدود است، برای مثال شما که دارای تخصص و جوازکسب آرایشگری هستید می‌توانید با دو شخص که یکی ملک و ساختمان مناسب برای سالن زیبایی دارد و دیگری سرمایه‌گذار است و می‌تواند تجهیزات و مواد مورد نیاز را فراهم کند، نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه بنویسید. بنابراین تعداد شرکاء هر مقدار که بود، باید مشخصات کامل آن‌ها در متن قرارداد درج شود و همچنین باید مشخص شود که هرکدام از طرفین قرارداد، صاحب کدام سرمایه هستند.

موضوع قرارداد شراکت سالن زیبایی را تعیین کنید!

به دو سوال ذیل پاسخ دهید. منظور شما از تنظیم نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه چیست و همکاری و شراکت شما چگونه است؟ در حقیقت باید مشخص کنیم که این شراکت چگونه پیش می‌رود. پاسخ به این دو سوال موضوع قرارداد است که باید به روشنی در فرم قرارداد توضیح داده شود.

مدت قرارداد را در نظر بگیرید!

ابتدا شرکاء در مورد مدت نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه باید به تفاهم و توافق برسند. سپس توافق خود را در متن قرارداد به صورت ماه، روز و سال مکتوب کنند‌. شرکاء می‌توانند مدت زمان یکساله یا چند ساله را انتخاب کنند و قانون برای توافق در این مورد دست طرفین قرارداد را باز گذاشته است. قید کردن مدت قرارداد نشان می‌دهد که طرفین برای چه مدتی نسبت به یک‌دیگر متعهد هستند‌.

میزان درصد نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه

یکی‌از اساسی‌ترین و مهمترین بندهایی که طرفین باید در مورد آن توافق کنند، میزان سود و درصدی است که با توجه به آورده اشخاص باید به ایشان تقدیم شود. خود را در حالتی فرض کنید که شما یک سرمایه‌گذار هستید و قصد تنظیم نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه را دارید و صد میلیون به عنوان سرمایه در اختیار شریک ارایشگاه قرار می‌دهید. آیا حاضر هستید که آورده خود را در این شراکت در میان بگذارید اما میزان سود و درصدی که از درآمد، سهم شما است، مشخص نباشد؟ بدون شک هیچ‌کس حاضر نیست و شرکاء باید قبل از تنظیم متن قرارداد در مورد سهم و درصد سودشان با یک‌دیگر توافق کنند و آن را در فرم قرارداد بنویسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *